تجاری

نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی

نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن، یک سیستم پیشرفته و استاندارد است که قابلیت تشخیص دزدی و ورو غیر مجاز اشخاص را به محل و حریم خاصی را دارد. این سیستم، تشخیص خود را بر اساس محرک های اطراف انجام می دهد. یعنی با نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی، دزد با وارد شدن به آن محل، دری را بشکند، صدایی ایجاد کند، یا نور بیندازد، تمامی این موارد برای دزدگیر ها می توانند علائم خطر محسوب شوند و دزدگیر ها در این شرایط هشدار می دهند.

هشدار دادن این دزدگیر ها می تواند از روش های بسیار متنوعی باشد، فرضا با تماس گرفتن با خطی که از قبل تعیین شده باشد، یا ارسال اس ام اس با متنی که خودتان می توانید از پیش آن را تعیین کنید. اگر شما شخصی هستید که امنیت برایتان خیلی اهمیت دارد و می خواهید از وجود آن اطمینان داشته باشید نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی را فراموش نکنید.

نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی

اجزا و قطعات مختلف دزدگیر های اماکن

اکنون وقت آن است که به بررسی اجزای مختلف موجود در این دزدگیر ها بپردازم و بدانیم هر یک از این بخش ها چه عملکرد و کاربردی دارد. این اجزا، هر یک بسیار اهمیت دارند و نقش بسیار مهمی را در عملکرد دزدگیر ایفا می کنند.

خراب بودن هر یک از این اجزا می تواند باعث از کار افتادگی کلی دزدگیر اماکن گردد. از جمله اجزای موجود در دزدگیر های اماکن می توانیم به چشمی دزدگیر، پنل دزدگیر، بلندگو، دتکتور و ریپتر، پدال، تلفن کننده، ریموت و غیره اشاره کنیم.

  1. چشمی دزدگیر

این بخش، یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده دزدگیر اماکن می باشد. همان طور که شما نیز می توانید از اسمش حدس بزنید، این بخش به نوعی نقش چشم را ایفا می کند و باعث آشکار شدن اطراف می گردد. چشمی وظیفه دارد لحظه به لحظه به اسکن اطرتف بپردازد و کوچکترین و ساده ترین محرک ها را دریافت نماید. چشمی، به حرکت بسیار حساس است و می تواند کوچکترین حرکت را ردیابی کند و آن را تحت پوشش خود قرار دهد. در هنگام نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی باید به جایگاه این چشمی ها دقت داشت. این کار باید توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود. (نصاب حرفه ای 09129622355)

خوب است بدانید به طور کل دو نوع اصلی چشمی داریم، دسته اول چشمی های بی سیم و دسته دوم چشمی های سیمی. چشمی های سیم دار، اتصال خیلی ساده ای با دزدگیر بر قرار می کنند.

با استفاده از سیم دوزوج به راحتی به پنل سیستم متصل می شوند. اما، خوب است بدانید اتصال چشمی های بی سیم حتی از این هم ساده تر است. در این حالت، سیستم به شکل وایرلس عمل می کند. شاید هم به همین دلیل است که چشمی های بی سیم از قیمت بالاتری نسبت به چشمی های سیمی برخوردار هستند.

  1. مگنت دزدگیر

مگنت به زبان انگلیسی، به معنای آهن ربا می باشد و مگنت دزدگیر نیز دقیقا ساختاری شبیه به آن ربا دارد. این مگنت های دزدگیر، درست مثل آهن ربا های معمولی، از دو قطب مثبت و منفی تشکیل شده اند. روش کار این مگنت ها بسیار جالب است.

ابتدا لازم است دو قطب مخالف این مگنت ها که یکدیگر را جذب می کنند روبروی هم دیگر قرار گیرند. سپس، نیاز است که این دو قطب از هم فاصله داده شوند، تا سیستم دزدگیر تحریک و فعال گردد.خوب است بدانید بیشترین مورد استفاده از این مگنت های دزدگیر به در ها و پنجره ها تعلق دارد، چرا که تنها کافیست با باز شدن در یا پنجره، دو قطبل این مگنت ها از یک دیگر فاصله بگیرند و سیستم دزدیگر را فعال نمایند.

مگنت ها نیز یکی از مهم ترین بخش های دزدیگر های اماکن هستند، و نقش مهمی در انجام وظیفه این سیستم و یافتن محرک ایفا می کنند که نمی توان آن را نادیده گرفت.

نکته دیگری که خوب است در این حوزه بدانید، این است که درست مثل چشمی ها، مگنت ها نیز در دو نوع کلی تولید و به بازار عرضه می گردند. نوع اول آن ها مگنت های بی سیم هستند که راه اندازی آن ها به شکل وایرلس و بسیار بسیار ساده صورت می گیرد و نوع دیگر مگنت های سیمی هستند که باید با استفاده از کابل خاصی به سیستم دزدگیر متصل گردند.

مطالبی که در بخش چشمی های دزدگیر ارائه دادیم، در این بخش نیز قابل تعمیم است. استفاده از مگنت های بی سیم به شکل قابل توجه ای ساده تر است و راه اندازی آن ها بسیار سریع تر صورت می گیرد و همین امر باعث شده این نوع از مگنت ها در رنج قیمت های بالاتری موجود باشند.

  1. پنل دزدگیر

پنل دزدگیر، از پر اهمیت ترین بخش های سیستم دزدگیر اماکن است و به همین علت است که به آن لقب قلب سیستم دزدگیر را داده اند. تمامی اجزای موجود در این سیستم به این بخش باید متصل باشند و این بخش توانایی فرمان دهی به تمامی آن ها را دارد.

هر پنل سیستم دزدگیر، از چندین برد الکترونیکی تشکیل شده است. این برد های الکترونیکی نیز هر یک از تعدادی زون تشکیل شده اند. تمامی این قطعات در نهایت درون یک جعبه قرار می گیرند و پنل را تشکیل می دهند، که سیستم بسیار پیشرفته و پیچیده ای دارد.

  1. تلفن کننده دزدگیر اماکن

همان طور که خودتان نیز با توجه به اسم این قطعه و همچنین توضیحاتی که ما پیش تر بیان کردیم، می توانید حدس بزنید، این بخش نقش گوشی تلفن را ایفا می کند.این بخش زمانی آغاز به فعالیت می کند که سیستم دزدگیر اماکن تحریک شود و تهدیدی را تشخیص دهد، تا بتواند آغاز به هشدار دهی کند.

یکی از اجزای مهم این تلفن کننده ها، حافظه آن هاست. هر نوع خاص و همچنین برند خاصی از دزدگیر های اماکن طراحی خاصی دارند و برخی از آن ها از حافظه زیادی برخوردار هستند در حالی که باقی چنین نیستند.

به طور کلی، این تلفن کننده ها دارای حافظه هستند که از این حافظه برای ذخیره کردن شماره تلفن استفاده می شود. یعنی شما پس از خریداری این محصول، شماره تلفن مورد نظر خود را وارد حافظه آن می کنید، تا در صورت تشخیص دادن هر گونه خطر و تهدید با شما تماس بگیرد یا برای شما پیامک ارسال نماید.

وقتی این تلفن کننده ها با شما تماس بگیرند، پیغامی که از قبل در آن ها ضبط شده است را پخش می کنند. به طور کلی، تعداد شماره های قابل ذخیره در این تلفن کننده ها از 4 شروع می شود و می تواند تا 16 تا و یا حتی بیشتر نیز افزایش یابد.

نکته بسیار جالب دیگری که درباره این تلفن کننده ها خوب است بدانید این است که، در برخی موارد شما می توانید این تلفن ها را به نوعی تنظیم کنید که در شرایط احساس خطر برایتان اس ام اس ارسال کنند، و یا حتی می توانید متن این اس ام اس ها را برای هر شرایط مختلفی، به شکل خاصی تنظیم نمایید. البته این موارد، بستگی به نوع دزدگیری که شما تهیه کرده اید نیز دارد. اگر شما مدل های بالاتر و پیشرفته تر این سیستم ها را داشته باشید، از این قابلیت ها نیز بهره مند خواهید شد.

مطلب دیگری که لازم دانستیم در این بخش ذکر نماییم، این است که این تلفن کننده ها در دو نوع اصلی به بازار عرضه می گردند. یک، تلفن کننده های سیم کارتی، و دو، تلفن کننده های خط ثابت. هر یک از این دو نوع ویژگی های بسیار خاصی دارند و برای شرایط به خصوصی مناسب تر هستند.

همان طور که از نامشان پیداست، تلفن کننده های سیم کارتی برای انجام وظایف خود نیاز به سیم کارت دارند که شما می توانید با قرار دادن یک عدد سیم کارت در آن ها (از هر شرکتی، ایرانسل، همراه اول، رایتل و غیره)، این مورد را بر طرف نمایید. و تلفن کننده های خط ثابت باید به خط ثابت محل قرار گیریشان متصل گردند. خوب است بدانید.

یکی از معیار های مهم در نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی انتخاب نوع مناسب تلفن کننده برای شرایط شخص، میزان و کیفیت آنتن دهی است. برای مثال می توانیم بگوییم، در برخی محل ها، با اینکه خط ثابت به خوبی آنتن نمی دهد، سیم کارت ها به خوبی آنتن می دهند. در این شرایط بهتر است که شخص از تلفن کننده های سیم کارتی استفاده نماید.

  1. بلندگوی دزدگیر:

این بخش نیز، وظیفه اش کاملا مشخص است. هنگامی که سیستم دزدگیر اماکن، محرک را احساس کند و خطر را تشخیص دهد، این بخش به صدا در می آید و با پخش کردن صدای بلند آژیر سعی بر با خبر کردن شما از وجود خطر دارد. این بلندگوها در وات های مختلفی موجود هستند. هر چه وات بلندگوی سیستم شما بالاتر و بیشتر باشد، بلندگو از نظر ظاهری نیز بزرگتر خواهد بود و ابعاد بزرگتری خواهد داشت.

بدیهی است که بلندگویی دارای وات بالاتر، قیمت بالاتری نیز دارد. از متداول ترین و رایج ترین بلندگو های مورد استفاده عموم، می توانیم به بلندگوی دزدگیر 25 وات اشاره کنیم. به طور کلی، هر چه بلندگو وات بالاتری داشته باشد، صدای بلندتری ایجاد می کند، که شما باید با توجه به محل و حوزه ای که قصد تامین امنیت آن را دارید، وات مناسب را انتخاب کنید.

فرضا برای مکان هایی که آن چنان بزرگ نیستند، نیاز به وات های خیلی بالا نیست، در حالی که وات های معمولی برای فضا های بسیار بزرگ تحت هیچ عنوان مناسب نیستند.

  1. پدال دزدگیر اماکن

خوب است بدانید این پدال ها برای همه شرایط، کاربرد چندانی ندارند و تنها در شرایط خاصی است که این پدال ها کار آمد هستند. طرز کار این پدال ها بسیار بسیار ساده است. تنها کافیست شخص با استفاده از دست و یا پاهایش بر این پدال ها فشار وارد نماید و باعث فعال شدن آن ها شود.

این پدال ها به پنل سیستم دزدگیر متصل هستند و هنگام فشرده شدن سریعا به پنل اصلی پیام خطر ارسال می کنند و پنل نیز به بخش های مختلفش فرمان می دهد هشدار دهی را آغاز کنند. این پدال ها بیشتر برای مکان های خاص مثل طلا فروشی ها و یا بانک ها مناسب هستند، که در صورت نیاز خود شخص سریعا باعث فعال شدن دزدگیر شود و دیگران را از این طریق سریعا برای کمک فرا بخواند.

  1. ریموت دزدگیر

وظیفه ریموت بسیار ساده است، باید سیستم دزدگیر اماکن را به موقع فعال و غیر فعال کند. ریموت ها در انواع و کیفیت های مختلفی تولید می شوند که همین ویژگی نیز باعث می شود بتوانند از رنج 50 متر تا 150 متر را پوشش دهند.

البته، این ارقام به طور متوسط بیان شده اند و ممکن است کمی متفاوت باشند. ریموت ها باید در اختیار کاربر قرار گیرند تا هر موقع که نیاز بود به فعال کردن و یا غیر فعال کردن سیستم بپردازد.

  1. ریپیتر دزدگیر اماکن

گاهی، نیاز است که ریموت ها از فاصله های دور تر نیز قابل استفاده باشند، اما فاصله اجازه نمی دهد آن ها به درستی عمل کنند. با استفاده از ریپیتر ها می توان برد ریموت را افزایش داد تا در فاصله های بیشتر نیز به خوبی عمل کند.

البته، این ریپیتر ها فقط برای افزایش برد ریموت ها مفید نیستند، بلکه باعث می شوند چشمی های دزدگیر نیز که قبل تر در این متن به آن ها اشاره کردیم برد بیشتری داشته باشند و بهتر عمل کنند. این ریپیتر ها بیشتر برای شرایطی مورد نیازند که پنل دزدگیر، در فاصله نسبتا زیادی از محل فعال سازی نصب گردد.

نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی

انواع سیستم دزدگیر اماکن

سیستم های دزدگیر امروزی به چهار دسته کلی تقسیم میشوند که در ادامه بطور کلی توضیح داده خواهند شد.

1.سیستم دزدگیر جعلی یا جعبه ی کنترل جعلی: با قرار دادن یک جعبه ی کنترل جعلی در معرض دید می توانید به راحتی از شر دزدهای تازه کار راحت شوید اما فراموش نکنید که این راه حل ارزان قیمت نمی تواند به مدت طولانی برای شما مفید باشد چرا که دزدهای ماهر به آسانی می توانند جعبه ی کنترل جعلی را تشخیص دهند.

2.سیستم دزدگیر دارای فقط زنگ هشدار: این نوع سیستم دزدگیر اماکن نیز در جاهایی که ریسک سرقت پایین است کاربرد دارد و نسبتا ارزان قیمت تر از سایر سیستم دزدگیر اماکن می باشد. زنگ هشدار معمولا در صورت متوقف نکردن آن ۲۰ دقیقه طول می کشد.

3.سیستم دزدگیر هشدار بی سیم: این نوع سیستم دزدگیر اماکن بسیار هوشمند است و بدون نیاز به جعبه ی کنترل به راحتی کار می کند. اما فراموش نکنید که نصب این سیستم گران‌تر از سایر سیستم های دزدگیر اماکن است.

4.سیستم دزدگیر مانیتورینگ: این نوع سیستم دزدگیر اماکن به یکی از مراجع پلیسی وصل می شود و در صورت وقوع هر گونه سرقتی به طور خودکار با مراکز پلیس تماس می گیرد.

تحلیل و بررسی دزدگیر سیم کارتی

دزدگیر سیم کارتی یکی از جدیدترین و به روز ترین سیستم های امنیتی ضد سرقت است. مردم از این سیستم در منازل، دفاتر کار و مغازه ها به طور گسترده استفاده می کنند. از طرفی قابلیت نصب سیم کارت و امکان برقراری تماس تلفنی با صاحب کار بدون نیاز به سیم تلفن ثابت شهری در انتخاب نوع دزدگیر بسیار حائز اهمیت می باشد .

چراکه سارقان معمولا با آگاهی از نحوه کار سیستم های قدیمی و بدون سیم کارت، ابتدا سیم تلفن را قطع کرده و سپس اقدام به سرقت خواهند کرد. بنابراین انواع دزدگیرهای سیم کارتی با قابلیت تماس با فرد بدون نیاز به تلفن ثابت طراحی و اجرا شده است. البته موضوعاتی مانند نحوه خط دهی سیم کارت و قدرت اتصال با شبکه مخابرات در عملکرد سیستم  در نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی بسیار مهم است.

نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی

مزایای دزدگیر اماکن سیمکارتی

1- نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی معایب و دردسرهای فراوان دزدگیرهای شهری را ندارد و غیر فعال کردن آن به آسانی دزدگیر شهری نمی باشد و شما می توانید از طریق تلفن همراه دزدگیر منزل خود را کنترل کنید.اطلاع رسانی دزدگیر سیمکارتی از طریق تماس یا اسال پیامک می باشد.

2- دزدگیر سیم کارتی نسبت به دزدگیر خط شهری دارای سرعت عمل بالاتری می باشد و برقراری ارتباط با صاحب خانه،راحت تر می باشد.

3- دزدگیر خط شهری را به دلیل محدودیت های خط تلفن ثابت نمی توان در هر محلی نصب کرد اما دزدگیر سیمکارتی را در هر نقطه ای ملک که بخواهید می توانید نصب کنید.

4-دزدگیر سیمکارتی منزل نسبت دزدگیر شهری،نصب آسان تری دارد و برای نصب آن از سیم کشی های پر دردسر استفاده نمی شود که این نقطه قوت دزدگیر سیمکارتی می باشد زیرا استفاده از سیمکشی بسیار یک نقطه ضعف محسوب می شود پون باعث می شود سارقان به راحتی بتوانند دستگاه را از کار بیندازند.

دزدگیر اماکن سیم کارتی یکی از جدیدترین و به روز ترین سیستم های امنیتی ضد سرقت است. مردم از این سیستم در منازل، دفاتر کار و مغازه ها به طور گسترده استفاده می کنند.

از طرفی قابلیت نصب سیم کارت و امکان برقراری تماس تلفنی با صاحب کار بدون نیاز به سیم تلفن ثابت شهری در انتخاب نوع دزدگیر بسیار حائز اهمیت می باشد. برای نصب دزدگیر اماکن سیمکارتی می توانید با شماره09129622355تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *